Teenused

Iga kuues paar seisab viljakas eas silmitsi probleemiga, et soovitud rasedust ei teki. Nii naise kui ka mehe uuringuid tuleks alustada juhul, kui aasta jooksul on elatud seksuaalelu sagedusega vähemalt paar korda nädalas, kuid hoolimata soovist pole naine rasestunud.

Lastetuse probleemiga seisab silmitsi iga kuues paar.
Harva on viljatus absoluutne – nii võib väita vaid juhul, kui naisel puuduvad emakas ja munajuhad või kui munasarjade töö on lakanud. Meestel esineb väga harva olukord, kus seemnerakke ei leidu.
Samas väheneb iseenesliku rasestumise tõenäosus sedamööda, mida kauem on viljatus kestnud. Kõige enam mõjutab nii viljakust kui ka viljatusravi edukust naise vanus: naise vananedes tema viljakus väheneb ning ühtlasi halveneb lastetusravi tulemuslikkus. Naise vanus on ka peamine põhjus, miks arsti juurde pöördumisega ei tohiks viivitada.
Viljatusravi edukus sõltub ennekõike naise vanusest.
Uuringud on näidanud, et umbes kolmandikul juhtudel on viljatuse põhjus naisepoolne, kolmandikul mehepoolne ning kolmandikul juhtudest on viljakus langenud mõlemal partneril. Ligikaudu 10 protsendil paaridel jääb lastetuse põhjus selgusetuks. Sõltumata lastetuse põhjustest aitab kehavälise viljastamise ehk IVF-protseduuri kasutamine saavutada kõige paremaid tulemusi.

Kontakt


AS LTKH Pelgulinna Naistekliinik Viljatusravikeskus
Sõle 23, Tallinn, 10614
Telefon: 666 5888
lapsesoov@keskhaigla.ee