Külmutatud embrüo siirdamine (FET)

Külmutatud embrüo siirdamine ehk FET – Frozen embryo transfer

Kui peale värske embrüo siirdamist jääb üle kvaliteetseid embrüoid, siis on võimalik neid külmutada. Meie keskuses kasutatav külmutamise meetod on vitrifitseerimine ehk kiire külmutusprotsess, mis takistab jääkristallide moodustumist; rakkude kaitsmine kahjustuste eest.

Külmutatud embrüoid säilitatakse vedelas lämmastikus.

Embrüote hilisem säilimise protsent peale sulatamist on üle 90%. Embrüoid võib säilitada Eesti seaduste järgi kuni 7 aastat.

Külmutatud embrüoid saab kasutada, kui esimene IVF või ICSI protseduur mingil põhjusel ei õnnestunud, samuti, kui mõne aasta pärast soovitakse perre järgmist last.

lammastik

Arst võib soovitada kõikide embrüote külmutamist näiteks siis, kui naisel esineb peale munasarjade stimulatsiooni hüperstimulatsiooni oht. Sellisel juhul pannakse kõik embrüod külma ja embrüo siirdamine võib toimuda näiteks järgmisel kuul, kui naise organism on munasarjade stimulatsioonist taastunud. Külmutatud embrüote sulatamist ja kasutamist kutsutakse FET (frozen embryo transfer) protseduuriks. 

Külmutatud embrüoid võib siirata emakasse naise oma loomuliku või hormoonidega toetatud menstruaaltsükli sobivas faasis.

FET protseduuri tulemuslikkus on võrdväärne värske tsükliga.

Võtke meiega ühendust!

Oleme avatud esmaspäevast reedeni 8.00 – 16.00
Helistage numbril: +372 666 5 888
Kirjutage aadressil: lapsesoov@keskhaigla.ee

Vastame hea meelega kõikidele Teie küsimustele ka kontaktivormi kaudu: