Külmutatud embrüo siirdamine (FET)

IVF ja ICSI tsüklis saadakse tavapäraselt kümmekond embrüot, mille hulgast valitakse siirdamiseks üks kuni kolm embrüot. Kõik hea kvaliteediga embrüod, mida ei siirata on aga võimalik külmutada ja säilitada vedela lämmastiku keskkonnas, kus väga madala temperatuuri juures on peatunud kõik bioloogilised protsessid, mistõttu on see ideaalne võimalus embrüote säilitamiseks.

Külmutatud embrüote siirdamine võimaldab lastetusravi kulutusi vähendada.

Külmutatud embrüote siirdamine (FET – Frozen embryo transfer) on võimalus neile, kellel esimesest IVF siirdamisest rasedust ei tekkinud, ja ka neile, kellel plaanis mõne aasta möödudes perre muretseda teine või kolmas laps. FET protseduuri teostamine võimaldab lastetuse ravi kulutusi vähendada, kuna embrüote siirdamiseks ei ole vaja naisel läbida kalleid munasarjade hormonaalse stimulatsiooni ja munarakkude katseklaasis viljastamise protseduure.

FET protseduuri tulemusena rasestub kuni 20% naistest. Vastavalt Eesti seadustele võib embrüot säilitada seitsme aasta jooksul. Seaduses ettenähtud ajavahemiku jooksul siirdamata jäänud embrüod kuuluvad hävitamisele. Patsiendi nõusoleku korral saab siirdamata jäänud embrüod annetada viljatusravialase teadustöö arendamiseks.

Kontakt


AS LTKH Pelgulinna Naistekliinik Viljatusravikeskus
Sõle 23, Tallinn, 10614
Telefon: 666 5888
lapsesoov@keskhaigla.ee