Viljatusravikeskus

Keskuses teevad koostööd Lääne-Tallinna Keskhaigla Pelgulinna Sünnitusmaja ja laborifirma BioEximi.

Lääne-Tallinna Keskhaigla Naistekliinikus/Pelgulinna sünnitusmajas tegeletakse naise tervisega kogu elukaare jooksul, pakkudes tänapäevast ja professionaalset abi naise tervisega seotud murede lahendamisel, samuti emaks saamisel. Kliiniku juurde kuulub ka perekeskus, kuhu oodatakse lapseootel peresid sünnituseks valmistuma ning väikelastega peresid saama uusi ideid-oskusi lapsega tegelemiseks. Pelgulinna sünnitusmajas sünnib ligikaudu iga neljas laps Eestis. Aastal 2019 pälvis kliinik beebisõbraliku haigla tiitli, millega tunnustatakse haigla tööd rinnaga toitmise toetamisel ja edendamisel.

Viljatusravikeskus loodi Lääne-Tallinna Keskhaigla Pelgulinna Sünnitusmaja ja laborifirma BioEximi koostöös 2010. aastal. Pelgulinna Sünnitusmaja vastutab lastetusravi kliinilise ja BioEximi laborimeditsiinilise poole eest.

Keskuse peamine töövaldkond on seotud lastetu paari viljatuse põhjuste välja selgitamine, sellega kaasnevate uuringute läbiviimine ning ravi.

Viljatuse probleemiga puutub kokku ligikaudu iga kuues perekond, kes soovib saada lapsi. Viljatuse diagnostika ja ravi meetodid on viimaste aastakümnete jooksul läbi teinud tähelepanuväärselt kiire arengu ning praegusel ajal suudab meditsiin aidata küllaltki suurt osa lastetutest paaridest. Kuna viljatuse põhjused on väga erinevad, siis on ka ravi võimalused väga laialdased. Keskuses on kasutusel kõik olulisemad lastetusravi tehnoloogiad.

Meie keskuse eeliseks on laialdase kogemuse ja personaalse lähenemisega eriarstid, kes kasutavad kõiki kaasaegseid uurimismeetodeid ja ravivõtteid.

Meie keskuse eeliseks on laialdase kogemuse ja personaalse lähenemisega eriarstid, kes kasutavad kõiki kaasaegseid uurimismeetodeid ja ravivõtteid. Viljatusravis on oluline kogu meeskonna töö. Naistearstid ning embrüoloogid saavad uuringute ja raviplaani koostamisel vajadusel küsida nõu nii meestearstilt, meditsiinigeneetikult, kui ka psühholoogilt/nõustajalt. Lisaks on meile suureks abiks spetsiaalse väljaõppe läbinud õed ja ämmaemandad.
Viljatusravikeskus on varustatud kaasaegse  aparatuuriga, mis võimaldab meil pakkuda kõrgel professionaalsel tasemel kõiki olulisemaid ravivõtteid.

Keskuses töötab 4 naistearsti, kes kõik viivad läbi viljatuse põhjuste diagnoosimiseks vajalikke erinevaid protseduure, sealjuures munajuhade geeluuringut, 3D ultraheliuuringut emakasisese patoloogia välja selgitamiseks ning koostavad vastava raviskeemi ja teostavad vajadusel nii munarakkude kogumise protseduuri, kui ka embrüo siirdamist.

Lastetusravis on ennast kõige rohkem õigustanud kehaväline viljastamine, mille tulemusena on maailmas sündinud üle 8 miljoni lapse. Eesti on lastetusravi kättesaadavuselt maailmas esirinnas.

Keskusel on olemas oma doonorsugurakkude pank, tänu millele saame pakkuda oma klientidele nii doonorsperma, kui ka doonormunarakkude kasutamist.

Aitame läbi viia vastavaid ettevalmistusi paaridele, kes vajavad embrüote siirdamiseelset uuringut.

Meie meestearst aitab diagnoosida erinevaid viljatuse põhjuseid ja määrata ravi meespatsientidele.

Keskuses võtab vastu ka meditsiinigeneetik, kes nõustab ja määrab vastavaid uuringuid, et välistada või leida geneetilisi haiguseid. Samuti aitab nõustada paare, kes vajavad embrüote siirdamiseelset testimist ja hiljem selgitab lahti uuringu vastused.

Laboris töötab kolm embrüoloogi – spetsialisti, kes töötavad sugurakkude ja embrüotega – ning  androloogia labori spetsialist. Kõik töötajad omavad  töökogemust viljatusravi kliinikutes.

Laborites on võimalik läbi viia kehavälise viljastamise protseduure (IVF-protseduure), mikromanipulatsiooni protseduure (ICSI), munarakkude, seemnerakkude ja embrüote külmutamist ja sulatamist ning seemnerakkude analüüsi.

Bioeximi labor on ka esimene Eestis, kes omades laserit, teostab  enne siirdamist kasutatavat abistatud embrüo koorumist ehk hatchingut ning embrüotest rakubiopsia võtmist embrüote siirdamiseelseks testimiseks (PGT uuringuks).

Bioeximi labor on esimene Eestis, kes omades laserit, teostab  enne siirdamist kasutatavat abistatud embrüo koorumist ehk hatchingut ning embrüotest rakubiopsia võtmist embrüote siirdamiseelseks testimiseks (PGT uuringuks).

Võta meiega ühendust:

Oleme avatud esmaspäevast reedeni 8.00 – 16.00
Info ja registreerimine tel: +372 666 5 888 või
kirjutage meiliaadressil: lapsesoov@keskhaigla.ee

Jälgi meid ka Facebookis: