Viljatusravikeskus

Viljatusravikeskus loodi Lääne-Tallinna Keskhaigla Pelgulinna Sünnitusmaja ja laborifirma BioEximi koostöös 2010. aastal. Keskuse töö peamine töövaldkond on tegeleda lastetuse diagnostika ja raviga. Lastetuse probleemiga puutub kokku ligikaudu iga kuues perekond, kes soovib saada lapsi. Lastetuse diagnostika ja ravi meetodid on viimaste aastakümnete jooksul läbi teinud tähelepanuväärselt kiire arengu ning praegusel ajal suudab meditsiin aidata küllaltki suurt osa lastetutest paaridest. Kuna viljatuse põhjused on väga mitmekesised, siis on ka ravi võimalused väga laialdased. Meie keskuses on kasutusel kõik olulisemad lastetusravi tehnoloogiad.

Lastetus on meie jaoks igapäevane probleem, millega puutub kokku iga kuues perekond, kes soovib lapsi.

Meie keskuse eeliseks on tugev meeskond, mille liikmed on küll noored, aga suurte kogemustega. Lastetusravis on oluline naiste- ja meestearstide ning embrüoloogide (spetsialistid, kes tegelevad muna- ja seemnerakkude ning embrüotega) kui ka terve keskuse meditsiinipersonali tulemuslik koostöö.

Viljatusravikeskus on varustatud kõige kaasaaegsema aparatuuriga, mis võimaldab meil pakkuda kõrgel professionaalsel tasemel kõiki olulisemaid ravivõimalusi. Tänu meie oskustele ja võimalustele on lastetusravi tulemused väga head. 2011. aastal oli keskuse kliiniliste raseduste arv Euroopa keskmine e 29%.

Lastetusravis on tähtsaimaks meetodiks kehaväline viljastamine ehk IVF (In Vitro Fertilization) protseduur. IVF protseduuri käigus viljastatakse munarakud väljaspool naise organismi. Embrüod arenevad inkubaatoris ja seejärel siiratakse parimad embrüod emakaõõnde. Edasi toimub raseduse areng juba loomulikul teel.

Lastetusravis on ennast kõige rohkem õigustanud kehaväline viljastamine, mille tulemusena on maailmas sündinud viis miljonit last.
Esimene IVF- ehk „katseklaasilaps“ sündis 1978. a Inglismaal. Eestis sündis esimene laps 1995. aastal. Meie keskuse esimene laps sündis 2012. aasta alguses ning sündinud laste arv suureneb kiiresti.

IVF on olnud sedavõrd edukas, et selle arendamise eest anti 2010. a inglise teadlasele Sir Robert Edwardsile Nobeli meditsiinipreemia. Lastetusravi on ohutu ka sündivale lapsele ning terves maailmas on sündinud juba viis miljonit katseklaasilast.

Eestis sünnib igal aastal ligikaudu 600 IVF-last, mis moodustab 4% kõikidest vastsündinutest. Vastav näitaja on nii Euroopa kui ka terve maailma lõikes üks kõrgemaid, näidates ravi head kvaliteeti ja kättesaadavust.

Eesti on lastetusravi kättesaadavuselt maailmas esirinnas.

Kontakt


AS LTKH Pelgulinna Naistekliinik Viljatusravikeskus
Sõle 23, Tallinn, 10614
Telefon: 666 5888
lapsesoov@keskhaigla.ee